Yüz Germe Cerrahisi

Yüz germe ameliyatı, yüze daha genç bir görünüm kazandırmak amacıyla ciltteki kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesidir. Yıllar boyunca maruz kaldığımız güneş ve yer çekimi yaşlanma ile cildin kırışmasına, cildin ve ciltaltı dokuların sarkmasına neden olur.

Yüz germe ameliyatı bu sarkmış ve kırışmış dokuların çıkartılması ve dokuların uygun yerlerine asılması ameliyatıdır. Ameliyat izleri, şakak bölgesinden başlayıp kulak önünden geçip kulak arkasına ve saçlı deri içine devam eder.

İzler doğal yüz çizgilerinin içine saklanmaya çalışılır. Yüz germe ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi, göz kapağı ameliyatı, boyun germe, kaş kaldırma vb operasyonlarla kombine edilebilir. Dolgu uygulaması veya lazer uygulamaları da aynı seansta yapılabilir.

Operasyon genel anestezi altında yapılır ve genelde 3-5 saat sürer. Ameliyat sahasına dren yerleştirilecek ve bandaj uygulanacaktır. Operasyondan sonra bir miktar morluk ve şişlik olacaktır.

Hasta o gece hastanede kalır, ertesi gün drenleri çekilir ve bandajı değiştirilir. Dikişleri 5-7 günde alınır.
Hasta 2 hafta boyunca fazla hareket etmemeli ve 6 ay oyunca güneşten korunmalıdır. Operasyon 10 gün sonra işine devam edebilir.

Blog